IČ:25986678
Mobil:602 348 039
E-mail:info@illios.cz

ILLIOS, s.r.o.

Zelená Vašim úsporám

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Nejste-li si jistí, jestli je níže uvedené čerpadlo to nejlepší, obraťte přímo na nás s dotazem na možné řešení a cenovou nabídku dalších typů.

Pošlete nám svůj kontakt a my se Vám ozveme.
Hot Jet - tepelná čerpadla HOTJETs

Sluneční záření ohřívá planetu Zemi trvale i když nerovnoměrně a někdy (zdá se) i v nedostatečné míře. Přesto v našem okolí vzniká tzv. nízkopotenciálové teplo, které můžeme využívat pro relativně levné topení. Využijeme jej s pomocí tak zvaných tepelných čerpadel.

Princip tepelného čerpadla se již dlouhá léta využívá v chladničkách a mrazích boxech. Chladnička odebírá teplo z potravin a předává jej do místnosti (přes zadní černou lamelu). Tepelné čerpadlo pracuje na základě stejného principu jako chladnička jen s tím rozdílem, že tepelná čerpadla odebírají teplo půdě, vodě nebo okolnímu vzduchu a předávají ho přes topení do prostoru domu. Stejná technika, ale obrácené využití.

Podobně jako u chladničky využívají tepelná čerpadla fyzikálních vlastností látek, které se při stlačování ohřívají. Čerpadlo tak za použití kompresoru stlačuje své vnitřní médium na teplotní úroveň, která plně dostačuje pro vytápění Vašeho domu. Díky pokročilé technice funguje tento princip v létě i v zimě, v noci i ve dne. I v třeskutých mrazech dodá všem tepelné čerpadlo tolik tepla, kolik potřebujete pro vytápění.

Je zřejmé, že pro provoz tepelného čerpadla je třeba elektrické energie. Poměr spotřebované elektřiny a topného výkonu je však natolik příznivý, že se tato technologie pro vytápění vyplácí.

Více informací na téma tepelná čerpadla najdete na našich specializovaných stránkách Levne-topeni.org

Administrace